Semetron 25

19.04.2017 - 

AS Semetron, mis tegeleb meditsiinitehnika ja -tarvikute müügi ning hooldusega, tähistab aprillis oma 25. juubelit.

Taasiseseisvunud Eesti algusaastatel asutatud firma käive on kasvanud tänaseks 15,7 miljoni euroni aastas, millest enamiku moodustab meditsiiniseadmete müügitulu.
2012. aastast alates kuulub AS Semetron kontserni MM Grupp OÜ.

AS Semetron ühe asutaja, tänase nõukogu liikme Alvar Kauri sõnul on ettevõtte arendamisega jõutud tänaseks kaugemale, kui algusaastatel loota julgeti. „Alustades oli turul konkurente küll vähe, aga raha veelgi vähem. Koos kogu Eesti Vabariigi arenguga arenes ja kasvas ka Eesti tervishoiusüsteem ning loomulikult pidime kasvuga kaasa minema. Firma areneb paljuski samamoodi nagu inimene. Oleme meiegi põdenud „lastehaigusi“ ja teinud valesid otsuseid, kuid saanud selle käigus targemaks ja tugevamaks. Usun, et võime end täna tubliks täiskasvanuks pidada,“ sõnas Kaur.

Juhatuse liikme Martin Minini sõnul on Semetroni eesmärgiks olla raviteenuste osutajate tunnustatud partneriks. „Äriedu saavutamiseks ja hoidmiseks on oluline austada oma huvirühmi ja luua väärtust kõigile – nii klientidele, aktsionäridele kui ka töötajatele. Samuti peame arvestama ühiskonnas ja majanduses toimuvate muutustega. Ilma tulevikukujutluseta ei suudaks me õigel teel püsida. Usun, et Semetron on turul tunnustatud tegija ka järgmise 25 aasta pärast,“ ütles Minin.

1992. aastal Eesti-Saksa ühisettevõttena alustanud AS Semetron põhitegevusalaks on meditsiinitehniliste lahenduste väljatöötamine, meditsiinitehnika ja -tarvikute müük ning müügijärgne hooldus ja remont. Ettevõte on läbi avatud ja usaldusväärse koostöö ning innovaatilise lähenemise raviteenuste osutajate tunnustatud partneriks kõigis kolmes Balti riigis. AS Semetron teeb koostööd sadade maailma juhtivate meditsiiniseadmete ja tarvikute tootjatega. Ettevõttes neljas kontoris, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses töötab 101 inimest. Semetron pakub tooteid järgmistes valdkondades: intensiivravi, päästemeditsiin, kirurgia, labor, radioloogia, taastusravi, oftalmoloogia, haigla- ja perearstitarbed, desinfektsioon ja haiglasisustus.

Ettevõte kuulub täna kontserni MM Grupp.